Patent Pending - Nakupovali ste pečivo?
Patent Pending
Patenty pre životÚvod | Problém | Riešenie | Patent | Zariadenie | Galéria | Kontakt


Nakupovali ste pečivo?

line

Tématické články

Nakupovali ste v potravinách pečivo? Niekto ho obchytal pre Vami? Bolo Vám to nepríjemné?

Nebalené pečivo sa predáva v potravinových prevádzkach v neuzatvorených boxoch. Zákazníci sú upozornený na fakt, že pri manipulácii s pečivom a hlavne naberaní majú použiť hygienické rukavice, kliešte alebo papier. Lenže používajú tieto pomôcky všetci? Môžete mať istotu, že niekto iný pečivo neobchytal špinavými rukami? Stačilo by aby len jeden zákazník tieto pomôcky nepoužil a snaha všetkých ostatných by bola zbytočná.

Množstvo zákazníkov má zábrany pred kúpou nebalených pekárenských výrobkov práve pre nehygienické riešenie predaja a nedostatočného zabezpečenia zo strany predajcov.

Viete si predstaviť aké následky by mohlo mať keby niekto čo i len z nedbanlivosti nakazil pečivo ktoré si idete kúpiť ?

Čo vraví zákon ?

Image 1Už priamo v zákone č. 114/2010 Z. z., je stanovené § 12 ods.1 písmena f), že predajca potravín, je povinný zabezpečiť hygienický predaj nebalených pekárskych výrobkov prostredníctvom technických prostriedkov a technických zariadení. Doteraz ale žiadne neexistovalo.

Čítajte viac


Predtým a terazPredtým a terazFotografie a videá boli prevzaté z verejne dostupných zdrojov
..:: Rok 2010::..

Chlieb a pečivo na Slovensku? Už len zabalené vo vrecku
Prosím si tmavý chlieb s prepečenou kôrkou, radšej ten druhý sprava, vyzerá chrumkavejší. Presne takto budú ľudia od mája nakupovať pečivo či chlieb vo všetkých obchodoch.

Čítajte viac tu.

Pečivo z koša už asi obchod neponúkne
Od mája musia obchodníci predávať nebalené pečivo v zakrytých boxoch. Väčšina z nich ich bude mať v predajni až neskôr.

Čítajte viac tu

Test Pravdy: Ako sa po novom predávajú rožky
Nové pravidlá pri nakupovaní pečiva platia v slovenských obchodoch už tretí týždeň. Hoci pôvodný návrh ministerstva pôdohospodárstva o predaji nezabalených rožkov či chleba iba spoza pultu neprešiel, sprísnili sa však podmienky a od mája by sa tak mali rožky predávať iba v zakrytých boxoch či prostredníctvom dávkovačov pečiva.

čítajte viac tu


..:: rok 2013 ::..

V potravinách stále obchytávame pečivo holými rukami. Tu je skrytá kamera
Ľudia chytajú holými rukami najskôr chemicky ošetrené ovocie a potom pekárske výrobky. Niekedy je lepšie nevedieť! My vám však ukážeme aká je skutočná hygiena potravín v obchodoch.

Čítajte viac tu

Jahnátek chce, aby dozor sledoval, či si naberáme pečivo rukami
Obchodníci sa obávajú, že sa zavedie pultový predaj pečiva. Agrorezort tvrdí, že mu ide len o to, aby ľudia pri naberaní rožkov a žemlí používali rukavice a kliešte.

Čítajte viac tu

Dopekané žemle či dozor pri naberaní. Päť zmien pri predaji pečiva
Návrh vyhlášky o pekárskych výrobkoch môže zmeniť naše zvyky pri nákupe pečiva, platiť začne najskôr o trištvrte roka.

Čítajte viac tu


..:: rok 2014 ::..

Ako čerstvé sa môže predávať iba nepredpečené pečivo
Pekársky výrobok, ktorý sa vyrába inde ako v pekárni dopečením z predpečeného chladeného alebo zmrazeného polotovaru, sa v mieste ponuky na predaj viditeľne označí.

Čítajte viac tu
 
EN DE RU
X
Uvítali by ste zariadenie vo Vašich potravinách?
Áno[672]
Nie[52]